Всього поставлено питань:
1000+
Новини
Затверджено зміни до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих [UA]
20.02.2023
Наказом від 9 лютого 2023 року № 41 внесено зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих
За яких обставин посадовці і держслужбовці зможуть виїхати за кордон [UA]
06.02.2023
Державна прикордонна служба України роз'яснила, за яких обставин визначена категорія посадовців і держслужбовців зможе виїхати за кордон
Довідку з Державного реєстру речових прав можна знову отримати онлайн [UA]
09.01.2023
Послуга з онлайн-отримання довідки з ДРРП – одна з найпопулярніших послуг на порталі електроних сервісів Міністерства юстиції України. І вона знову доступна!
Інформаційний лист № 8/2022: Особливості провадження волонтерської діяльності платниками податків [UA]
23.12.2022
В інформаційному листі № 8/2022 йдеться про провадження волонтерської діяльності платниками податків – фізичними особами, а саме оподаткування податком на доходи фізичних осіб і військовим збором коштів, які надходять на розрахунковий рахунок волонтера, витрати та їх документальне підтвердження, звітність тощо.
Декларування доходів громадян: внутрішньо переміщені особи можуть повернути частину витрат за наймане житло [UA]
05.12.2022
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу громадян, що фізична особа – платник податку, яка має статус внутрішньо переміщеної особи має право на податкову знижку на суми коштів, фактично сплачених нею протягом звітного року, у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку).
Призупинення дії трудового договору: що варто знати кожному [UA]
21.11.2022
Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці акцентує увагу на найважливіших аспектах
Що потрібно робити при зміні місця перебування внутрішньо переміщеної особи для того, щоб не втратити щомісячну державну допомогу [UA]
31.10.2022
Міністерство соціальної політики України надало інформацію для внутрішньо переміщених осіб
Кабмін розширив програму «5-7-9» на підприємства, зруйновані під час війни [UA]
17.10.2022
Держава надаватиме фінансову підтримку мікро-, малому та середньому бізнесу на відновлення частково або повністю зруйнованих внаслідок бойових дій виробничих потужностей. Відповідне рішення прийнято Урядом на засіданні 14 жовтня 2022 року
Купівля військових облігацій доступна у Дії [UA]
03.10.2022
Купівля облігацій внутрішньої державної позики «Військові облігації» стала доступної через застосунок «Дія»
Обовʼязковий військовий облік для жінок відтерміновано на рік [UA]
26.09.2022
23 вересня Наказ Міністерства оборони України №259 від 06.09.2022 було опубліковано в «Офіційному віснику» №74
Виїзд чоловіка, який самостійно виховує одну дитину і більше: роз'яснення Держприкордонслужби [UA]
19.09.2022
Державна прикордонна служба надала роз'яснення щодо виїзду чоловіка, який самостійно виховує дітей.
Кабінет Міністрів України затвердив порядок надання житла для внутрішньо переміщених осіб [UA]
12.09.2022
Порядок визначає механізм надання житла, придбаного Держмолодьжитлом за рахунок коштів гуманітарної та іншої допомоги, для тимчасового проживання осіб, житлові будинки (житлові приміщення) яких зруйновані, пошкоджені або внутрішньо переміщених осіб.
Нові сервіси в Дії: пенсійне, посвідка на проживання, документи англійською та шеринг авто [UA]
05.09.2022
Команда Мінцифри продовжує створювати нові сервіси та послуги в застосунку Дія, яким вже користується понад 18 мільйонів українців. Оновіть застосунок для того, щоб скористатися ними.
Уряд створить додаткові робочі місця завдяки проєкту «єРобота» [UA]
29.08.2022
Реалізація урядових грантових програм проєкту «єРобота» дасть можливість створити в Україні понад 300 тисяч нових робочих місць
З 1 вересня підприємці зможуть короткостроково виїжджати закордон [UA]
22.08.2022
Українські підприємці матимуть можливість здійснювати короткострокові відрядження за кордон з 1 вересня. Міністерство економіки та Міністерство цифрової трансформації розробили експериментальний проект «єВідрядження».
Додаткові виплати для українців з тимчасово окупованих територій та зон активних бойових дій [UA]
15.08.2022
8 серпня 2022 року Міністерство соціальної політики України уклало Меморандум про взаєморозуміння з Відокремленим підрозділом іноземної неурядової організації „ACTED” для надання грошової допомоги українцям, які проживають на тимчасово окупованих територіях або населених пунктах, які знаходяться у зоні активних бойових дій, та які подали заявку на її отримання через платформу “єДопомога”
МОЗ роз’яснює деякі особливості проходження МСЕК [UA]
08.08.2022
Чому деякі органи соцзахисту вимагають проходити перекомісію, адже в постанові КМУ №390 вказано, що термін дії інвалідності продовжено на період воєнного стану?
Портал відкритих даних Data.gov.ua відновив свою роботу [UA]
01.08.2022
До російського вторгнення Україна була одним з лідерів за рівнем розвитку сфери відкритих даних. За даними рейтингу Open Data Maturity, минулого року Україна посіла шосте місце серед усіх європейських країн за відкритістю даних.
Мінреінтеграції оновило актуальний перелік громад у районах бойових дій [UA]
25.07.2022
Наказом Мінреінтеграції затверджено оновлений перелік, на основі якого внутрішньо переміщеним особам здійснюватимуть виплати. Нагадуємо, перелік не є фіксованим – він регулярно актуалізується.
Мікрогранти на створення або розвиток власної справи [UA]
18.07.2022
Дія, Ощадбанк та Державна служба зайнятості розпочали надання консультації клієнтам, які бажають взяти участь в програмі з метою запуску нового або розвитку діючого бізнесу зі створенням нових робочих місць.
Спрощено валютні обмеження для імпорту товарної продукції та збільшено граничні строки розрахунків за експортно-імпортними операціями [UA]
11.07.2022
Національний банк України узгодив нормативно-правові акти відповідно до змін, унесених постановою Кабінету Міністрів України від 7 липня 2022 року № 761, якою фактично скасовується поняття критичного імпорту
З 1 липня в Україні зріс прожитковий мінімум та пов'язані з ним страхові виплати [UA]
04.07.2022
З 1 липня 2022 року в Україні планово збільшився розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб – з 2 481 гривні до 2 600 гривень. Відповідно, зросла сума пов’язаних з ним одноразових допомог, які фінансуються Фондом соціального страхування України.
В Україні запрацювали перші кваліфікаційні центри [UA]
27.06.2022
В Україні розпочали роботу перші кваліфікаційні центри, які присвоюють професійні кваліфікації на основі неформального й інформального навчання (самоосвіта), тобто без необхідності навчатися в закладі освіти. У кваліфікаційних центрах також можна підтвердити професійну кваліфікацію, здобуту за кордоном.
Відтепер у Дії можна подати декларацію платника єдиного податку 2% та сплатити податок [UA]
20.06.2022
Це можуть зробити ФОПи-спрощенці 3-ї групи, які подали заяву в Державну податкову службу на застосування спеціальної ставки 2%. Декларація подається до 20 числа кожного місяця за доходи, отримані в попередньому місяці, починаючи з травня і до скасування воєнного стану на території України.
Створено портал для консультування роботодавців та працівників щодо тем, актуальних в умовах воєнного стану [UA]
13.06.2022
Щоб розширити консультаційну підтримку працівників та роботодавців у важкий період воєнних дій, Державна служба України з питань праці запускає нову інформаційну кампанію «Україна працює!».
В Україні запрацювала електронна платформа для збору інформації про збитки, завдані війною аграрному сектору [UA]
06.06.2022
З метою чіткого розуміння географії та розміру збитків асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» за підтримки Мінагрополітики створила електронну платформу для збору інформації про завдані збитки аграрному сектору України.
Нова послуга для підприємців на порталі Дія — єДекларація [UA]
30.05.2022
На порталі Дія підприємці можуть скористатися новою послугою — єДекларація. Це документ, який на час воєнного стану замінить 374 види дозвільних документів, необхідних для роботи підприємців.
Нові правила встановлення курсу валют: роз’яснення НБУ [UA]
23.05.2022
Офіційний курс гривні до долара США залишається фіксованим – на рівні 29,25 грн/дол. США. Незмінними також залишаються обмеження на встановлення курсу банками в безготівковому сегменті валютного ринку. Проте з 21 травня 2022 року НБУ дозволив банкам не обмежувати свої курси з продажу готівкової валюти.
Роз’яснення МОЗ: у яких випадках українці, які перебувають за кордоном, можуть оформити лікарняний дистанційно й отримати державні соціальні виплати [UA]
16.05.2022
Міністерство охорони здоров’я України спростило оформлення лікарняних для переселенців за кордоном, які стали тимчасово непрацездатними. Ці нові правила стосуються окремих категорій непрацездатності.
Кабінет Міністрів України спростив процедуру отримання посвідчення водія [UA]
11.05.2022
Кабінет Міністрів України спростив процедуру навчання та отримання посвідчення водія у Сервісних центрах МВС. 10 травня КМУ прийняв постанову "Про навчання водіїв та державну реєстрацію транспортних засобів у період дії воєнного стану в Україні".
Запрацювала платформа, де в режимі реального часу відображається статус територій [UA]
10.05.2022
Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України спільно з Міністерством цифрової трансформації України запустили цифрову платформу, де в режимі реального часу відображаються території, які є тимчасово окупованими, а також тими, що знаходяться в оточенні (блокуванні) та на яких ведуться активні бойові дії.
Спрощено процедуру надання допомоги з безробіття [UA]
10.05.2022
7 травня набрав чинності Закон № 2220-ІХ, який спрощує процедуру реєстрації безробітних українців та прискорює отримання виплат.
Наказом Мінреінтеграції №85 від 06.05.2022 затверджено нову редакцію переліку, на основі якого здійснюються виплати внутрішньо переміщеним особам [UA]
09.05.2022
До переліку було додано три територіальні громади Миколаївської області та одну громаду Запорізької області. Повний перелік – за посиланням.
Підприємці отримають 6500 грн. за працевлаштованих внутрішньо переміщених осіб [UA]
08.05.2022
Як повідомило Міністерство цифрової трансформації України, тепер роботодавці, які найматимуть внутрішньо переміщених осіб до себе на роботу, отримають 6500 грн. за кожного працевлаштованого. Компенсацію можна отримувати за перший та другий місяць роботи вимушеного переселенця.