Всього поставлено питань:
1000+
Спрощено процедуру надання допомоги з безробіття [UA]

7 травня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану» № 2220-ІХ, який передбачає спрощення процедури реєстрації безробітних українців.

Документ було офіційно опубліковано в газеті «Голос України» 6 травня 2022 року.

Відповідно до Закону, всім внутрішньо переміщеним особам (ВПО) і людям на територіях активних бойових дій статус безробітного буде надаватися з 1-го дня реєстрації в центрі зайнятості та призначатиметься допомога по безробіттю.

Для підтвердження статусу особі не обов'язково відвідувати центр зайнятості особисто - можна скористатись телефоном, повідомити інформацію за допомогою месенджера, електронної пошти тощо.

Люди, які не мали можливості припинити трудові відносини та забрати свою трудову книжку, також зможуть зареєструватися як безробітні за своєю заявою. Одночасно Держслужба зайнятості інформує про це роботодавця, Пенсійний фонд і Податкову службу, а дані про трудовий стаж отримує в державних реєстрах.

Із повним текстом Закону можете ознайомитися за посиланням.