Всього поставлено питань:
1000+
За яких обставин посадовці і держслужбовці зможуть виїхати за кордон [UA]

Державна прикордонна служба нагадала, що на час воєнного стану можливість виїзду за кордон низки представників органів державної влади, державних органів, органів місцевого самоврядування та низки суб'єктів господарювання обмежено.

Відповідні вимоги внесено урядовою постановою від 27 січня 2023 року № 69 до Правил перетинання державного кордону громадянами України.

Зміни передбачають, що виїзд за кордон урядовців, народних депутатів і депутатів місцевих рад, суддів, прокурорів, низки посадових осіб інших державних органів, заброньованих за відповідними органами працівників та інших категорій осіб, визначених в пункті 2-14 Правил перетинання кордону, може здійснюватись виключно у службове відрядження.

Також Уряд зобов'язав міністерства, центральні та місцеві органи виконавчої влади, інші держоргани та органи місцевого самоврядування і суб'єктів господарювання подати до Адміністрації Держприкордонслужби і оновлювати списки таких осіб.

Окремо Держприкордонслужба зауважила, що змінами передбачені і випадки, коли пропуск через кордон таких осіб може здійснюватися не у службове відрядження.

До обставин відносяться: можливість відвідування жінками та чоловіками, які є одиноким батьком, дітей за кордоном, або їх супровід, необхідність лікування за кордоном чи смерть за кордоном одного із членів сім'ї. Пропуск здійснюється уповноваженими особами Держприкордонслужби за наявності відповідних підтвердних документів.

Держприкордонслужба зазначила, що відвідувати своїх дітей віком до 18 років за кордоном або їх супроводжувати можуть матері чи одинокі батьки з числа перерахованих категорій, згідно з абзацом 2 пункту 2-14 зазначеної постанови.

Так, під час виїзду жінок за межі України з метою відвідування таких дітей, які перебувають за межами України, окрім паспортного документа необхідно мати свідоцтво про народження дитини (дітей) і документи (їх нотаріально засвідчені копії), які б підтверджували перебування дітей за межами України. Серед них можуть бути - перебування на консульському обліку, перебування на навчанні, перебування на лікуванні тощо.

Для чоловіків додатково до документів, зазначених для жінок, для виїзду до дітей мають бути документи, що підтверджують статус одинокого батька, виховання та утримання дитини батьком самостійно (свідоцтво про смерть матері дитини, рішення суду про позбавлення матері батьківських прав, рішення суду про визнання матері безвісти відсутньою, рішення суду про оголошення матері померлою).

Також Держприкордонслужба додала, що для виїзду за кордон визначеної категорії осіб з метою лікування необхідні документи, які дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну, та лист Міністра охорони здоров'я про погоджений з іноземною стороною перелік осіб, яких заклади охорони здоров'я іноземних держав можуть прийняти на лікування за кордоном.